Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Kosmetyki mineralne dla każdego

kosmetyki mineralne

Staranie wykonany makijaż dodaje uroku, podkreśla atuty kobiecości i skutecznie tuszuje niedoskonałości natury. Zadanie to można wykonać samodzielnie, korzystając z dostępnych na rynku kosmetyków.

Większość kobiet wybiera produkty tradycyjne, nietrudno jednak zauważyć, że w ostatnim czasie znacznie wzrosło zainteresowanie kosmetykami naturalnymi, które zapewniają równie doskonałe efekty, a przy tym są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i bez obawy mogą być używane przez osoby posiadające cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień lub reakcji alergicznych.

Kosmetyki naturalne zapewniają doskonałe efekty, są przy tym lekkie i delikatne, należy jednak pamiętać, że ich aplikacja różni się od nakładania rozwiązań tradycyjnych i nijak tego faktu nie można pominąć.

Kosmetyki mineralne to produkty naturalne, które nie powodują podrażnień ani zmian alergicznych, dlatego też mogą być stosowane przez osoby posiadające skórę atopową, ze skłonnością do podrażnień i zmian alergicznych. Co ważniejsze, jako produkty naturalne korzystnie wpływają na kondycję skóry.

Poniżej prezentujemy krótki poradnik dotyczący tego, jak prawidłowo wykonać makijaż mineralny.

O czym należy pamiętać?

Kosmetyki mineralne dostępne są w postaci proszku. Sypka konsystencja sprawia, że produkty kosmetyczne tego typu łatwiej się osypują, dlatego też ich aplikacja wymaga pewnej sprawności. Podstawową kwestią jest to, aby wkładać pędzla do słoiczka – odrobinę kosmetyku należy wysypać na szklaną lub plastikową miseczkę i w niej zanurzać pędzel, nie zapominając o tym, by strzepnąć nadmiar pudru.

Kosmetyk można nakładać nawet kilka razy – jest to najprostszy sposób, by uzyskać pożądane efekty. Warto pamiętać, że nadmiar pudru może spowodować efekt mastki, co w praktyce oznacza, że twarz będzie wyglądała nieestetycznie i sztucznie. Nakładając kilkakrotnie niewielką ilość kosmetyku można uzyskać odpowiedni efekt, kończąc aplikację we właściwym momencie.

Aplikowanie pudru mineralnego

Konsystencja pudru mineralnego w znaczny sposób różni się od tradycyjnych kosmetyków – puder mineralny jest lżejszy i bardziej sypki, dlatego też wymaga odpowiednich umiejętności i precyzji podczas nakładania.

Podstawowym narzędziem jest odpowiedni pędzel – do wyboru mamy tutaj flat top oraz kabuka. Flat top to pędzel o zbitych, gęstych, ściętych na płasko włosach, które zapewniają mocne krycie.

Pędzel kabuki jest znacznie delikatniejszy, mimo że został wyprodukowany z sztucznego włosia, dlatego też poleca się go osobom o cerze wrażliwej, delikatnej, ze skłonnościami do reakcji alergicznych.

Różnice dotyczą także sposobu nakładania kosmetyków naturalnych i tradycyjnych. O ile makijaż za pomocą tradycyjnych można wykonać szybko i bezproblemowo, aplikacja kosmetyków mineralnych wymaga czasu i wprawy. Konieczne jest także nałożenie kremu nawilżającego.

Osoby posiadające cerę skłonną do przetłuszczeń powinny wcześniej zaaplikować podkład transparentny, czynność tę należy wykonać także w sytuacji, gdy chcemy uzyskać matowy efekt.

Mokry makijaż

Kosmetyki mineralne należy aplikować na mokro, czyli za pomocą zwilżonego pędzelka. Optymalne efekty zapewni buteleczka z atomizerem, który umożliwi regularne zraszanie pędzelka za pomocą wody, hydrolatu lub wody termalnej.

Warto także zaopatrzyć się w wacik nasączony hydrolatem, za którego pomocą można wykonać tzw. stemplowanie.

Kosmetyki mineralne należy nakładać za pomocą kolistych ruchów, zaczynając od policzka i kierując się ku dolnej części twarzy. Bezpośrednio po nałożeniu puder może mieć nieco ciemniejszy odcień, jednak po wyschnięciu uzyska pożądany kolor.

Dowiedz się więcej na: salonangel.pl