Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Popularne sposoby łączenia z Internetem

łączenie z internetem

W naszym kraju za  popularne sposoby dostępu do Internetu uznaje się:

-ŁĄCZA STAŁE O PRZEPUSTOWOŚCI OD 64 kb DO 2048 kbit/s – w tym wypadku użytkownik ma stały dostęp do Internetu. Płaci opłatę abonamentową, która nie ma związku z tym, jak długo czasu spędza się, serfując po odmętach sieci. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z Internetu korzystają naprawdę często.

Obecnie wyróżnia się następujące rodzaje połączeń:
DSL – w tym wypadku dostęp do sieci internetowej możliwy jest poprzez linie telefoniczne. To właśnie ten sposób łączenia stosowany jest przez Internautów najczęściej. Oferuje go między innymi Telekomunikacja Polska. Połączenia DSL dzieli się na kilka podtypów:
-SDI (HIS) – jest to usługa starsza, która umożliwia stały dostęp do sieci. Oferuje ją Telekomunikacja Polska.  Szybkość transmisji danych w tym przypadku może osiągać 115 Kb/s. Ten rodzaj połączenia DSL został jednak już dawno wyparty przez rozwiązania dużo nowsze.
-Internet DSL – usługa ta stosowana jest obecnie, wykorzystują ją firmy oraz korporacje. Bazuje ona na technologii DSL. W tym wypadku prędkość przesyłania danych może osiągać nawet 4096 Kb/s. Nie spada ona natomiast poniżej 256. Co ciekawe, prędkość odbioru danych jest w tym wypadku aż cztery razy mniejsza niż szybkość, z jaką dane są wysyłane.
-Neostrada Plus – to usługa, która kierowana jest do użytkowników indywidualnych. Prędkość wysyłania danych waha się w tym wypadku od 128 do 6144 Kb/s. Jeśli chodzi o szybkość odbioru danych to waha się ona od 64 Kb/s do 256 Kb/s. Ta usługa bazuje na technologii ADSL. Polega ona na zróżnicowaniu prędkości łącza, kierując się kierunkiem przekazu danych. Na terenie naszego kraju dostępne są łącza, których transfer wynosi około 100 mbit/s. Są one jednak bardzo kosztowne. W efekcie stosują je tylko wielkie przedsiębiorstwa, do których zalicza się między innymi portale internetowe.

-ŁĄCZE MODEMOWE (DIAL-UP) O PRZEPUSTOWOŚCI OKOŁO 56 kbit/s – jest to połączenie dodzwaniane, analogowe. Dzisiaj okazuje się ono być niewystarczające, aby zaspokoić większość potrzeb. Mimo to jest to nadal podstawowy sposób łączenia się z Internetem. Warto wiedzieć, że to właśnie ten sposób łączenia się z sieci był niezwykle popularnych wówczas, gdy Internet dopiero wchodził do naszego kraju. Do cech charakterystycznych zalicza się przede wszystkim to, że opłata rośnie wraz z czasem, jaki użytkownik spędza w Internecie. To połączenie idealne dla tych osób, które z Internetem łączą się naprawdę rzadko. Ci, którzy z globalną siecią komputerową zamierzają się łączyć codziennie powinny postawić na stałe łącze.

-ŁĄCZENIE Z INTERNETEM PRZY POMOCY SIECI LOKALNEJ – to niezwykle popularnych sposób, który sprawia, że zwykłe łącza stałe zostają naprawdę mocno wzbogacone. Najczęściej serwer LAN posiada łącze stałe. Jest ono następnie udostępnione dla innych komputerów, które znajdują się w sieci. Taki sposób łączenia się z Internetem zalicza się do jednych z najprostszych, a zarazem najbezpieczniejszych. Plusem jest również to, że członkowie sieci mogą bez trudu i naprawdę szybko wymieniać między sobą dane. Nie zapewnia tego żaden inny sposób dostępu do globalnej sieci komputerowej. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie również sieci LAN, które oparte są na technologii radiowej (WLAN). W ich przypadku stosowana jest radiowa komunikacja w zakresie 2,4GHz i 5,4GHz.

-ŁĄCZE TELEWIZJI KABLOWEJ – w tym wypadku wykorzystuje się przewód koncentryczny. Dzięki niemu możliwy jest odbiór telewizji kablowej.

Artykuł partnera zewnętrznego: internetkrakow.com