Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Wynajmujemy samochód – to już nie luksus

wynajem samochodu

Trzeba pamiętać, że wypożyczenie samochodu nie jest już luksusem. W okresie wakacji mamy taki czas, gdy wiele osób właśnie na taką usługę się decyduje. Warto pamiętać jak tą kwestią będzie można się zająć i dlaczego rzeczywiście będzie warto decydować się na wynajem samochodu. Należy między innymi pamiętać, że jeśli chcemy wybrać się na drugi koniec kraju powinniśmy się liczyć z długą drogą jaką musimy przejechać przez cały kraj. Będzie to męczące dla nas.

Oczywiście lepiej będzie się zdecydować na przelot samochodem do miejsca docelowego i tam będzie można wynająć wygodnie samochód. Jeśli chodzi o pobyt taka opcja daje nam najwięcej możliwości na wygodne zwiedzanie okolicy. Taka usługa będzie również świetną propozycją, gdy jesteśmy poza granicami kraju i nie chcemy spędzać już wyłącznie czasu w hotelu to wynajmowany samochód będzie dla nas idealną propozycją, ponieważ dzięki temu możemy sprawić, że nasz pobyt stanie się dużo bardziej atrakcyjny.

Każdy może wypożyczyć samochód?

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie ma możliwości, by każdy mógł wypożyczyć samochód. W tym zakresie każda firma ma swoje konkretne rygory i oczywiście musimy to brać pod uwagę. Najlepiej sprawdzać warunki w regulaminach firm, z których chcemy rzeczywiście wypożyczyć samochód. Jeśli chodzi o takie istotne kwestie trzeba powiedzieć, że osoba, która ma dopiero 18 lat to właściwie nie ma szans na wypożyczenie samochodu. Jeśli już to trzeba mieć przynajmniej 19 lat i rok prawo jazdy, by wypożyczyć auto kompaktowe. Dla samochodu średniej klasy będzie trzeba już mieć 21 lat, a do auta z klasy wyższej 25 lat i dodatkowo również będzie trzeba mieć 3 lata. Ostatecznie informacja na temat warunków zawsze będzie w regulaminie wypożyczalni.

Nie będzie szans na wypożyczenie samochodu na piękne oczy. W każdej wypożyczalni pracownik będzie prosił nas o konkretne dokumenty nim będzie można się na wypożyczenie samochodu zdecydować. Wśród tych ważnych elementów jest dokument ze zdjęciem i oczywiście prawo jazdy. Większość firm będzie także wymagać karty kredytowej a gdy będzie chciało się wypożyczać najdroższe auta możliwe, że konieczne będą nawet dwie karty. Są one potrzebne w związku z tym, że firma wypożyczająca samochód będzie oczywiście pobierać kaucję zabezpieczającą jej interesy. Kaucja jest właśnie blokowana na naszych kartach kredytowych. Może to być albo stale określona kwota, która będzie dotyczyć konkretnego pojazdu, albo też będziemy mieli kaucję w wysokości kosztów wynajmu powiększonych o koszty pełnego baku paliwa.

Oddajemy auto w perfekcyjnym stanie

Trzeba pamiętać, że po tym jak zapoznamy się ze wszystkim formalnościami musimy również poznać warunki wynajmu jakie będą przygotowywane między innymi gdy chodzi o dodatkowe opłaty np. za wypożyczenie samochodu. Powinniśmy również pamiętać o tym, że auto będzie trzeba oddać w takim samym stanie w jakim zostało pobrane. Musimy również zwracać uwagę na to, że bak paliwa musi być oddany pełny. Wszelkie mandaty i opłaty parkingowe czy też autostradowe oczywiście będą także po naszej stronie.