Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Czy lepsza fotoksiążka czy fotoalbum?

fotoalbum na prezentWiele osób zastanawia się nad tym by sobie wywołać zdjęcia cyfrowe. Wiąże się z tym również konieczność znalezienia formy, w której będą one wywołane. Mamy obecnie możliwość wykorzystania różnych form. Najbardziej popularne nadal są oczywiście odbitki. Poza nimi na popularności zyskują fotoksiążki oraz fotoalbumy. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba wkładać w nie większej pracy. W przeciwieństwie do odbitek, które niestety będzie trzeba samodzielnie umieścić w albumie. Natomiast wspomniane formy świetnie się prezentują a jednocześnie są praktyczne i trwałe. Oba produkty są w pewnym względzie różne od siebie i warto na tą kwestię zwrócić uwagę. Które rozwiązanie będzie lepsze? Postaramy się podpowiedzieć jakie są różnice a Państwo zdecydują co dla Was jest odpowiedniejsze. należy wspomnieć o różnicach na dwóch płaszczyznach:

- sposób łączenia stron

- technologia wykonania.

Te dwie różnice sprawiają, że każdy produkt ma inną wytrzymałość i cechy, które decydują o tym jak przegląda się zdjęcia.

Łączenie stron

W przypadku fotoksiążki strony są łączone jednym z brzegów w ramach klejenia bądź zszywania. Dlatego jeśli będziemy przeglądać poczujemy się tak jakbyśmy mieli w ręku książkę. Niektóre elementy mogą być mało widoczne, jeśli będą się znajdować blisko brzegów. W przypadku fotolabumów mamy inne formy łączenia. W tym przypadku strony ze sobą sąsiadujące przygotowane są z jednego kawałka papieru i tym samym po rozłożeniu tworzy się całkiem płaskie zdjęcie.

Wykonanie stron

W przypadku fotoksiążki do wykonania wybiera się papier kredowy o podwyższonej grubości i wytrzymałości, który jest obustronnie nadrukowywany. Potem łączy się strony klejąc bądź zszywając w sposób estetyczny. Natomiast w przypadku fotoalbumu przygotowuje się zdjęcia przez ich naświetlenie w ramach papieru fotograficznego. Następnie ten fotograficzny papier zostaje przełożony przekładkami kartonowymi, a tym samym całość staje się sztywna.

fotoalbum ślubnyNa co się zdecydować? To co wybierzemy będzie przede wszystkim uzależnione od tego z jakiej okazji przygotowujemy zdjęcia. Jeśli ma być to forma dokumentacji wycieczki lepsza i tańsza będzie fotoksiążka. Natomiast doskonały fotoalbum to już rozwiązanie, które ma ekskluzywny charakter i będzie się doskonale nadawać do realizowania wyjątkowych pamiątek, będzie również mieścić mniej zdjęć niż fotoksiążka, ale będzie dużo cięższy. Estetycznie prezentuje się najczęściej lepiej.