Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Na zdjęcia cyfrowe

cyfrowa ramka na zdjęciaWydaje się, że łatwość robienia zdjęć to wielka zaleta fotografii cyfrowej. W rzeczywistości jednak może się okazać, że będzie to również wada. W tym momencie nie ma już żadnego problemu by z jednego wyjazdu zrobić sobie nawet kilkaset zdjęć. Potem okazuje się, że trudno te zdjęcia obejrzeć. Wygodnym rozwiązaniem będą ramki cyfrowe. Wystarczy włożyć do nich kartę pamięci z aparatu i można wygodnie obejrzeć wszystkie zdjęcia. Poza tym z poziomu ramki można wyselekcjonować i usunąć te gorsze zdjęcia.

1. Wbudowana pamięć

Poza tym, że ramka daje nam możliwość czytania zdjęć bezpośrednio z karty pamięci również często ma swoją pamięć, z której można skorzystać. Mamy do niej dostęp bezpośrednio z poziomu tego urządzenia jak i też z zewnątrz przez podłączony do urządzenia kabel USB, który umożliwi połączenie sprzętu z komputerem. Pamięć wbudowana nie będzie blokować karty pamięci. Wystarczy sobie zgrać zdjęcia i potem można dalej używać karty w aparacie.

2. Ekran

Obecnie oferowane nam ramki cyfrowe mają różne rozmiary ekranu. Znajdziemy malutkie ramki dołączane do kluczy wielkości 1,5 cala jak i też wielkie ramki wielkości dużych telewizorów. Najlepiej sprzedają się jednak ramki cyfrowe, które mają około 7 cali. Jest to bowiem wielkość podobna do wielkości najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych odbitek 10 na 15. Oprócz wielkości ekranu trzeba także brać pod uwagę rozdzielczość urządzenia. Obecnie zakres jest już dość duży. Im większa ta rozdzielczość tym lepiej będą wyświetlane zdjęcia. Niekiedy warto wybrać mniejszą przekątną ale większą rozdzielczość.

3. Pokaz zdjęć

cyfrowa ramka na prezentWażna sprawa przy ramkach cyfrowych to również pokazy zdjęć. Można samemu kontrolować jak często będą się przełączać zdjęcia na ekranie. Gdy chcemy za jednym razem zobaczyć duże ilości zdjęć warto ustawić najkrótszy czas przełączania na poziomie do 5 sekund. W momencie, gdy stawiamy ramkę na komodzie i ma ona stać się elementem ozdobnym wydaje się, że najlepsze będzie ustawienie zmiany zdjęcia co parę godzin. Można także zadbać o ustawienie odpowiednich efektów przejść. Jest to także ważna sprawa, by efektowanie zmieniały się zdjęcia. Najlepsi producenci starają się wprowadzać wiele takich efektów, by dopasować je do swoich upodobań. Można niekiedy również znaleźć takie ramki, które pozwalają na wyświetlenie kilku zdjęć na raz w ramach stworzonego kolażu.