Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!

Ramka na zdjęcie

ramka tradycyjnaRamka na zdjęcie to miejsce, w którym można zatrzymać chwilę i zostawić ją na dłużej w pamięci. Zdjęcia, jeśli są pięknie przygotowane rzeczywiście dają nam masę możliwości, z których warto korzystać. Jednak każde zdjęcie potrzebuje dobrze przygotowanej oprawy. Jeśli szukamy ramki możemy zauważyć, że obecnie jest bardzo wiele różnych propozycji. Jeśli dobrze dobierze się ramkę będzie można uzupełnić swoje wnętrza o ważny element poprawiający wygląd.

Najlepszy model

Rozwijająca się fotografia cyfrowa sprawia, że praktycznie każdy z nas ma dostęp do masy różnych zdjęć. Dlatego do ramki warto wybierać te najważniejsze, które chwytają istotne dla nas chwile. Jeśli chodzi o dobór ramki mamy wiele możliwości. W sprzedaży jest masa kształtów, kolorów czy materiałów, z których ramka powstaje. Ramki przygotowywane są w formie okrągłej, kwadratowej czy prostokątnej. Niekiedy łączy się kilka ramek ze sobą tworząc jedną całość. Wybór kształtu ramki można również uzależnić od tego w jakim pomieszczeniu taka ramka się znajdzie. W zależności od tego czy będzie stała na komodzie czy wisiała na scianie. Jeśli wybiera się jedną ramkę nie będzie to tak bardzo ważne. Gdy jednak chce się połączyć kilka zdjęć i przygotować kilka ramek trzeba już o tym pamiętać, by poszczególne elementy dobrze ze sobą współgrały. W takim przypadku trzeba uważać, by ramki się ze sobą nie gryzły. Trzeba łączyć poszczególne modele z odpowiednim przemyśleniem.

Proste, ozdobne? Z plastiku czy z metalu?

Przygotowywane ramki są wykonywane z różnych materiałów. Najlepiej sprzedają się te z drewna. Poza tym również z aluminium czy tworzyw sztucznych.

- ramka z aluminium prezentuje się bardzo ładnie, jest to jednak prosta forma

drewniana ramka na zdjęcia- ramka z drewna będzie idealnie pasowała do domów, prezentuje się tam najlepiej i jednocześnie daje dużo naturalności

- kolorowe ramki z plastiku wydają się być najlepszymi do pokoju dziecka, gdzie będą współgrały z kolorowymi meblami

- ramka z metalu jest elegancka i może mieć ozdobny charakter.

- antyrama to nowoczesna forma, w której zdjęcie przesłonione zostaje jedynie szybą, najlepiej pasuje do dużych rozmiarów zdjęć i plakatów.